Zamknij X
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

Mleczna Akademia LNB

2014-08-25

Mleczna Akademia LNB to stały punkt w kalendarzu wielu hodowców, zootechników czy dystrybutorów marki LNB wyspecjalizowanych w sprzedaży produktów dla bydła. Tegoroczna edycja, która odbyła się jak zwykle w Dolsku, była wyjątkowa, nie tylko z uwagi na wysoki poziom merytoryczny i zaproszonych specjalistów. W tym roku obchodziliśmy „mały jubileusz” – Mleczna Akademia odbyła się już po raz piąty.

Fakt, że były to piąte urodziny „Mlecznej Akademii” został podkreślony przez Kamila Drzazgę, gospodarza spotkania i osobę odpowiedzialną za część merytoryczną konferencji. Po oficjalnym otwarciu Kamil przekazał mikrofon pierwszemu prelegentowi – był nim Julien Kanareka, z francuskiej firmy Lesaffre. Przedstawił on w skrócie portfolio firmy, skupiając się na optymalna dawce żywych drożdży w żywieniu bydła mlecznego.

W dzisiejszych czasach rynek staje się coraz bardziej globalny – dlatego tak ważna jest wymiana wiedzy, doświadczeń i rozwiązań. Dlatego Julien Kanarek nie był jedynym zagranicznym prelegentem. Po jego wykładzie wystąpiła Gemma Tedo z firmy Lucta. Omówiła ona kwestie związane z zastosowaniem stymulacji sensorycznej do modulacji zachowania podczas pobrania paszy oraz poprawy efektywności produkcji mleka u krów mlecznych.

Prawdziwym hitem okazał się wykład, a właściwie prezentacja Dietera Hoossa, zawodowego fittera. Czym jest fitting?  Najprościej rzecz ujmując - salonem piękności dla krów. Przygotowanie krowy na wystawy to niełatwa sztuka - zwierzę należy umyć, przystrzyc, wyczesać, a także zadbać o jego psychikę. Dopiero wszystkie te elementy, połączone razem, mogą zagwarantować sukces na zawodach. Wszystkich zainteresowanych zgłębieniem tematu odsyłamy do lektury magazynu Flash (nr 13/2013).

Podczas Mlecznej Akademii nie mogło zabraknąć wykładu Kamila Drzazgi, który skupił się na omówieniu właściwości kompleksu LOmunity³, który wydatnie przekłada się na wyższą odporność, lepszy rozród, mniejszą ilość komórek somatycznych, a co za tym idzie za wyższą opłacalnością produkcji mleka. Ostatni wykład przedstawił prof. dr hab. Włodzimierz Nowak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Stały współpracownik i konsultant Wytwórni Premiksów LNB zaprezentował temat związany z hodowlą wysokowydajnych krów – od cielęcia do dorosłej krowy. Tym samym zakończyła się część oficjalna, a goście zaproszeni zostali na kolację i występ kabaretu Słoiczek po Cukrze.

Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?