LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

II Poznańskie Warsztaty Zootechniczne - "Aktualne problemy rozrodu bydła"

2006-04-28

LNB Poland było głównym sponsorem odbywających się 27 kwietnia II poznańskich warsztatów zootechnicznych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Zootechniczne im. Michała Oczapowskiego. W tym roku tematem warsztatów były "Aktualne problemy rozrodu bydła".

Warsztaty miały charakter multidyscyplinarny i zgromadziły specjalistów z zakresu medycyny weterynaryjnej, żywienia zwierząt i genetyki. Wśród wykładowców byli m.in. prof. dr Hartwig Bostedt (Uniwersytet w Giessen, Niemcy), dr hab. Anna Chełmońska-Soyta (AR, Wrocław), prof. dr hab. Jędrzej M. Jaśkowski (AR, Poznań), prof. dr hab. Zygmunt Kowalski (AR, Kraków), prof. dr hab. Włodzimierz Nowak (AR, Poznań), dr hab. Dorota Cieślak (AR, Poznań).

Zainteresowanie szkoleniem przerosło oczekiwania organizatorów. Przepiękna, ale nie duża sala wykładowa Kolegium Rungego nie była w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Z tego względu prof. dr hab. Tomasz Szwaczkowski - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego - zapowiedział, że w przyszłym roku priorytetem w wyborze sali wykładowej będzie liczba miejsc.
W trakcie spotkania próbowano znaleźć odpowiedź na pytanie: Dlaczego z roku na rok odnotowujemy pogorszenie wskaźników rozrodu w stadach krów o wysokiej wydajności? Wśród najczęściej wymienianych przyczyn były:

  • kompetencje osób wykrywających ruje,
  • wczesna zamieralność zarodków,
  • poronienia krów,
  • stres cieplny,
  • zaburzenia czynności jajników i cyklu rujowego, błędy żywieniowe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie: adresu e-mail przez Cargill Poland Sp. z o.o., Oddział w Kiszkowie, ul. Rolna 2/4, 62-280 Kiszkowo o numerze identyfikacyjnym NIP: 525-23-93-332 w celu otrzymywania informacji marketingowych i reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na moją szczególną sytuację oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego.

[Zamknij]
Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?