LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

Cykl seminariów dla hodowców drobiu

2007-01-14

Pierwsze seminarium odbyło się dniach 8 - 9 grudnia 2006 dla klientów specjalizujących się w produkcji brojlerów kurzych lub indyczych. Tematem wiodącym seminarium były "Nowe tendencje w profilaktyce problemów zdrowotnych u kurcząt brojlerów i indyków rzeźnych".

W części merytorycznej spotkania swoje wykłady przedstawili specjalnie zaproszeni goście. Prof. dr hab. Krzysztof Lipiński z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie omówił "Żywieniowe strategie zapobiegania problemom jelitowym u drobiu", natomiast dr Grzegorz Tomczyk z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach zaprezentował wykład nt. "Choroby układu oddechowego u indyków i brojlerów (aktualny stan epidemiologiczny)". W dalszej części wykładowej dr Maciej Frątczak przedstawił. Naturalne preparaty płynne jako sposób poprawy warunków produkcyjnych i ekonomiki w tuczu brojlerów kurzych i indyczych" będące nowością w ofercie LNB Poland. Podczas spotkania pierwszy raz zaprezentowane zostały kompleksowe Programy wspierania profilaktyki zdrowotnej w tuczu brojlerów kurzych oraz indyczych z użyciem naturalnych preparatów płynnych autorstwa pracowników Ośrodka Badawczo-Rozwojowego LNB Poland.

Drugie z nich miało miejsce w dniach 12 - 13 stycznia 2007 i było skierowane dla klientów zajmujących się produkcją jaj konsumpcyjnych i reprodukcyjnych. Tematem seminarium były "Nowe tendencje w profilaktyce problemów zdrowotnych w stadach niosek towarowych i reprodukcyjnych". Pierwszym z wykładowców był prof. dr hab. Krzysztof Lipiński z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który przedstawił hodowcą wykład nt.: "Żywieniowe strategie zapobiegania problemom produkcyjnym w stadach towarowych i reprodukcyjnych". Kolejny wykład "Aktualne problemy zdrowotne w stadach kur nieśnych" został zaprezentowany przez prof. dr hab. Piotra Szeleszczyka ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie dr Henryk Różański oraz dr Maciej Frątczak omówili "Specjalistyczne produkty płynne przydatne na fermach kur towarowych i reprodukcyjnych". Część merytoryczna została zakończona prezentacją nt. "Stosowania prestarterów w odchowie niosek" którą wygłosił Jerzy Krajna.

Obydwie konferencje odbyły się w gościnnym ośrodku "Villa Natura" w Dolsku. Na każdą z nich przyjechało wielu hodowców z całej Polski. Seminaria były doskonałą okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń, poglądów i opinii, a także do wspaniałej zabawy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaproszonym gościom za przybycie i mile wspólnie spędzone chwile w Villa Natura.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie: adresu e-mail przez Cargill Poland Sp. z o.o., Oddział w Kiszkowie, ul. Rolna 2/4, 62-280 Kiszkowo o numerze identyfikacyjnym NIP: 525-23-93-332 w celu otrzymywania informacji marketingowych i reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na moją szczególną sytuację oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego.

[Zamknij]
Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?