Zamknij X
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

Bezpieczna droga z LNB

2016-04-04

Każdego dnia przemieszczamy się, by dotrzeć do pracy, do szkoły, na zakupy, do lekarza;  używamy maszyn i sprzętu do prac rolniczych, którymi poruszamy się po drogach. Bardzo często działamy w dużym pośpiechu.  Samochodów i wszelkich pojazdów przybywa i ruch na  drogach jest coraz większy.

Mamy szybsze samochody i maszyny, pędzimy każdego dnia by załatwić nasze ważne życiowe sprawy - to nasz świat, świat ludzi zmotoryzowanych. Jest też świat za szybą samochodu. Świat pieszych, który nie wszędzie jest przyjazny. Jest to związane z infrastrukturą drogową, która zwłaszcza w terenach wiejskich bywa słabo dostosowana dla pieszych użytkowników – brak chodników i poboczy zmusza ich poruszania się po drogach, na których można spotkać nie tylko pędzące auta, ale też ciężki sprzęt – ciężarówki, ciągniki itd. Widok dzieci idących do szkoły poboczem drogi to widok dość powszechny na naszych drogach…

A w naszej szerokości geograficznej, kiedy pogoda dość często jest pochmurna i przez niemal połowę roku zmrok zapada wcześnie, widoczność osoby idącej poboczem czy przechodzącej przez drogę jest słaba. Nie ma wątpliwości, że kwestia bezpieczeństwa na drogach to sprawa nas wszystkich. Szczególnie gdy chodzi o dzieci. Zwłaszcza teraz, gdy zbliża się wiosna, czas wzmożonych prac polowych, a także okres, kiedy dzieci chętniej wychodzą na świeże powietrze, korzystają z rowerów, rolek, chodzą na spacery.

Jest coś, co zwiększa bezpieczeństwo w takich sytuacjach. Odblaskowe kamizelki odbijają światła reflektorów  z ogromną mocą i świecą. Dosłownie.

bezpieczna droga z LNB

Wytwórnia Premiksów LNB realizuje akcję promującą bezpieczeństwo wśród najmłodszych, skierowaną do uczniów klas 1-3 w szkołach podstawowych na terenach wiejskich. 10.000 kompletów kamizelek odblaskowych i materiałów edukacyjnych w postaci książeczki z łamigłówkami pokazującej w formie zabawy kwestie bezpieczeństwa pieszych na drogach zostanie przekazanych uczniom przez pracowników LNB w marcu i kwietniu 2016 roku.

bezpiczna droga z LNB

„Firma Cargill prowadzi działania biznesowe  w sposób, który chroni zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Bezpieczeństwo jest podstawową wartością promowaną w naszej organizacji. Dlatego naturalne jest dla nas zwracanie uwagi na kwestie bezpieczeństwa również w naszych lokalnych społecznościach, szczególnie kiedy dotyczy dzieci.

Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?