Zamknij X
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

Mleczna Akademia LNB

2016-01-26

W pięknej scenerii Zamku Ryn, 15 stycznia br. odbyła się kolejna edycja Mlecznej Akademii.  Podczas konferencji eksperci z Wytwórni Premiksów LNB w Kiszkowie zaprezentowali niemal 300 uczestnikom najistotniejsze kwestie związane z optymalizacją i ekonomiką ferm mlecznych.

Powitanie uczestników i gości
Uczestników spotkania powitał Piotr Kaczmarek, Dyrektor Handlowy LNB, który wraz z gospodarzem spotkania, Kamilem Drzazgą, Menedżerem Sprzedaży Technicznej dla Bydła, otworzyli oficjalną część Mlecznej Akademii. Dyrektor Handlowy opowiedział o firmie Cargill, jej kierunkach działania oraz o tym, jak ważna na mapie brandów rynkowych firmy jest marka LNB. Zapytał o to, jak zmienia się rynek oraz czy produkcja mleka i mięsa wołowego jest opłacalna?

SMART Concept Mądre żywienie
Część tych rozważań, dotyczących cen mleka i opłacalności produkcji mleka miała swoja kontynuację w wystąpieniu Macieja Piękniewskiego, Eksperta ds. Aplikacji Technologii Bydło w Wytwórni Premiksów LNB. Zaprezentował on program SMART Concept Mądre żywienie, przeznaczony dla małych i dużych ferm mlecznych, których nadrzędnym celem jest opłacalność.

Wykłady gości
Jak podczas każdej Akademii, tak również tym razem zadbano o kompleksową agendę spotkania. Partnerów Konferencji zaproszono do przedstawienia ważnych tematów z punktu widzenia hodowcy bydła. O wpływie maszyn John Deere na jakość kiszonki opowiedział Paweł Kamiński, Menadżer ds. Maszyn Żniwnych  w John Deere Polska.
Kolejny Partner Mlecznej Akademii, Firma NOACK Polska, przygotowała dla uczestników bardzo ciekawy wykład dotyczący żywienia w odniesieniu do zalecanych poziomów kwasów omega 3.

Specjaliści ds. żywienia Bydła i eksperci

Po tym wystąpieniu ponownie głos zabrał gospodarz spotkania, Kamil Drzazga, który przedstawił Zespół Specjalistów ds. Żywienia Bydła, wspierających na co dzień Hodowców swoją wiedzą i specjalistycznymi kompetencjami. Przytoczył on także kilka praktycznych rozwiązań, które warto stosować  na fermach. 

Część merytoryczną zamknął wykład Prof. Włodzimierza Nowaka, reprezentującego Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, który swój wykład poświęcił odpowiedzi na pytanie, jak poprawić wydajność życiową krów mlecznych.


Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją w pięknej scenerii dziedzińca zabytkowego Zamku. Więcej o spotkaniu dowiecie się z najbliższego wydania Flash - już wkrótce.

Fotorelację z Konferencji zobaczcie na naszym Facebooku.


Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?