LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

RescueCare ratuje szwajcarskiego hodowcę

2016-08-22

Dla szwajcarskiego hodowcy René Schmidlina system NeoppiggTM RescueCare opracowany przez CAN (Cargill Animal Nutrition) okazał się idealnym rozwiązaniem dla dużych miotów, dającym wszystkim urodzonym prosiętom szansę na rozwój.

René Schmidlin i jego żona Gabriela z sukcesami prowadzą hodowlę tuczników w szwajcarskiej wiosce Flüeli-Ranft w kantonie Obwalden. Utrzymują oni stado liczące około 150 macior i hodują prosięta od urodzenia do osiągnięcia przez nie wagi około 27 kg, kiedy to są transportowane na fermę tuczników. Ich firma, założona przez ojca René ponad 30 lat temu, znajduje się u stóp góry Titlis —jednego z najwyższych szczytów Alp Szwajcarskich i popularnej atrakcji turystycznej.

Mimo sielankowej lokalizacji i sukcesów biznesowych rodzina Schmidlin boryka się z tymi samymi problemami co inni współcześni hodowcy trzody, m.in. skutecznym zarządzaniem coraz większymi miotami prosiąt i opieką nad nimi. „Kilka lat temu przeciętna liczba prosiąt w miocie zaczęła sięgać 14” — mówi René. „W każdym miocie zawsze było jedno lub dwa prosięta, które miały problem z uzyskaniem od maciory wystarczającej ilości mleka”. W momencie odstawienia te najmniejsze zwierzęta z miotu były znacznie słabsze od pozostałych i wymagały specjalnej opieki. Wiele z nich wciąż mało przybierało na wadze w porównaniu z innymi z tego samego miotu, dlatego Schmidlinowie próbowali stosować automatyczną „mamkę”, urządzenie do karmienia mniejszych prosiąt — niestety, z różnym skutkiem. Latem 2014 r. stwierdzili, że nie zapewnia ono oczekiwanych efektów. René usłyszał od swoich kontaktów w CFN Szwajcaria o opracowanym w CAN systemie Neopigg™ RescueCare — i postanowił go wypróbować.

Więcej przeczytacie w Magazynie FLASH

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie: adresu e-mail przez Cargill Poland Sp. z o.o., Oddział w Kiszkowie, ul. Rolna 2/4, 62-280 Kiszkowo o numerze identyfikacyjnym NIP: 525-23-93-332 w celu otrzymywania informacji marketingowych i reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na moją szczególną sytuację oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego.

[Zamknij]
Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?