LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

ABS, ESP, ASR – Alfabet Kierowcy

2017-10-27

Firma Cargill dobrze jest już znana wśród swoich klientów z tego, że promuje bezpieczeństwo zarówno wśród swoich pracowników, ich rodzin jak również swoich klientów.

Co roku Wytwórnia Premiksów LNB organizuje kilka różnych akcji związanych z bezpieczeństwem. Dwie edycje Super Świetlika zakończone sukcesem [„Bezpieczna Droga z LNB” – akcja skierowana do szkół podstawowych na terenach wiejskich dotycząca promowania bezpieczeństwa na drodze przyp. red.], kolejna edycja w trakcie planowania. Szkolenia bezpiecznej jazdy zorganizowane na przełomie września i października 2016 roku dla dystrybutorów marki LNB, artykuły promocyjne m. in. w Magazynie Flash , na Facebooku są tego przykładem.

Kontynuacją szkoleń, które odbyły się w Arłamowie i Gniewie było szkolenie w Lublinie w dniu 12 lipca 2017r. Zaprosiliśmy na nie pracowników naszych dystrybutorów z województwa lubelskiego i podlaskiego. Warsztaty odbyły się w Ośrodku doskonalenia technik Jazdy w Lublinie - uczestniczyło w nich 13 osób. Grupa została przywitana przez reprezentujących Wytwórnię Premiksów LNB Adama Kordowskiego – Kierownika Regionalnego oraz Mariusza Soszkę – Przedstawiciela Handlowego. Panowie omówili zasady bezpieczeństwa panujące w naszej organizacji.

W części teoretycznej instruktorzy opowiedzieli o zasadach działania 3 podstawowych systemów, w które wyposażone są nasze samochody – ABS, ASR i ESP. Systemach, o których wszyscy słyszeli, lecz nie każdy wie, do czego służą.

ABS – system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania, jako element układu hamulcowego.
ASR – system kontroli trakcji, niedopuszczający do nadmiernego poślizgu kół pojazdu podczas przyspieszania.
ESP – układ elektroniczny stabilizujący tor jazdy samochodu podczas pokonywania zakrętu, przejmujący kontrolę nad połączonymi układami ABS i ASR. 

Więcej o szkoleniu w Magazynie Flash

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie: adresu e-mail przez Cargill Poland Sp. z o.o., Oddział w Kiszkowie, ul. Rolna 2/4, 62-280 Kiszkowo o numerze identyfikacyjnym NIP: 525-23-93-332 w celu otrzymywania informacji marketingowych i reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na moją szczególną sytuację oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego.

[Zamknij]
Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?