LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

O jęczmieniu słów kilka…

2017-10-10

Jesienią 2016 otrzymaliśmy telefon  z firmy Limagrain z propozycją wzięcia udziału w cyklu szkoleń dla rolników w ramach programu „Akademia Jęczmienia”, będącej częścią większego projektu: AGRO AKADEMIA, której organizatorem jest firma BASF Polska, a partnerami kilka firm z branży uprawowej m.in.  Limagrain, ADOB oraz John Deere Polska. Ten edukacyjny projekt łączy wiedzę i doświadczenie czołowych producentów kilu segmentów rynku rolnego, dlatego naturalnym dopełnieniem całości koncepcji jest udział firmy z branży paszowej oraz słodowni.  

W Sali wykładowej…
W ramach projektu, w styczniu br., w siedzibie firmy John Deere w Tarnowie Podgórnym odbyło się spotkanie szkoleniowe dla hodowców i producentów. Uczestnicy wysłuchali prezentacji ekspertów reprezentujących firmy biorące udział w Akademii. Mieliśmy przyjemność podzielić się wiedzą o tym, jak wykorzystać jęczmień w żywieniu trzody chlewnej. Na potrzeby tego spotkania powstała również broszura „5 kroków do wzorowej plantacji jęczmienia jarego”. Na kilkudziesięciu stronach w przystępny sposób zebrano najważniejsze informacje o uprawie jęczmienia, od wyboru odmiany do zbioru, oraz jego wykorzystania w żywieniu trzody.

… i na polu
Kolejnym etapem Akademii były spotkania polowe, czyli bardzo popularne Dni Pola. Odbyły się one na przełomie maja i czerwca w kilku lokalizacjach. Na pewno nowością na tego typu spotkaniu był udział marki paszowej, czyli LNB. W trakcie szkolenia uczestnicy mieli możliwość zapoznania się
z odmianami jęczmienia oraz obejrzenia, jak wygląda wzorcowo prowadzony łan.


Dalsze plany

„Akademia jęczmienia” będzie miała swoją kontynuację jesienią. Planowanych jest kilka spotkań szkoleniowych na terenie kraju. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt telefoniczny (502 005 415) bądź mailowy dariusz_brzezinski@cargill.com . Wszystkim zainteresowanym hodowcom gorąco polecamy udział w tym przedsięwzięciu.

Więcej o Akademii w Magazynie Flash

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie: adresu e-mail przez Cargill Poland Sp. z o.o., Oddział w Kiszkowie, ul. Rolna 2/4, 62-280 Kiszkowo o numerze identyfikacyjnym NIP: 525-23-93-332 w celu otrzymywania informacji marketingowych i reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na moją szczególną sytuację oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego.

[Zamknij]
Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?