LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

Skup się na tym, co ważne!

2017-06-14

"Skup się na tym, co ważne" to nazwa kampanii, jaką firma Cargill rozpoczęła na początku bieżącego roku, skierowanej zarówno do pracowników firmy, jak i partnerów biznesowych. Kampania ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas prowadzenia auta oraz wzrost świadomości ryzyka, jakie powstaje, gdy rozmawiamy wtedy przez telefon. Jednym z jej głównych elementów jest wprowadzony z dniem 1 stycznia br. zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych przenośnych urządzeń elektronicznych w trakcie prowadzenia pojazdu przez pracowników firmy Cargill w każdej lokalizacji na świecie. Chcemy, aby każdy pracownik bezpiecznie wracał do swoich bliskich.

Obsługa naszych Klientów wymaga, aby pracownicy firmy spędzali wiele godzin dziennie za kierownicą. Z każdą kolejną godziną pojawia się większe zmęczenie i spadek koncentracji, a każdy dodatkowy bodziec powoduje rozproszenie uwagi  i wzrost ryzyka wypadku.

90% kierowców zdaje sobie sprawę z ryzyka związanego  z dekoncentracją podczas jazdy. Równocześnie aż 33% osób przyznaje się, że w poprzednim miesiącu wysłało SMS-y lub wiadomości e-mail podczas jazdy.

To właśnie korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta jest jedną z najbardziej rozpraszających czynności. Z badań wynika, że rozmowa przez telefon rozprasza bardziej, niż rozmowa z pasażerem siedzącym obok. Jednym z argumentów potwierdzających zwiększone ryzyko przy rozmowie telefonicznej jest fakt, że w przeciwieństwie do rozmówcy telefonicznego, pasażer jest w stanie ostrzec kierowcę o niebezpieczeństwie i zamilknąć. Również badania wskazują, że zdekoncentrowani kierowcy wykazują dłuższy czas reakcji niż osoby o zawartości alkoholu we krwi na poziomie 0,8 promila. Na całym świecie w wypadkach drogowych ginie ponad 1,25 mln ludzi rocznie.

Cały artykuł dostępny w magazynie Flash.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie: adresu e-mail przez Cargill Poland Sp. z o.o., Oddział w Kiszkowie, ul. Rolna 2/4, 62-280 Kiszkowo o numerze identyfikacyjnym NIP: 525-23-93-332 w celu otrzymywania informacji marketingowych i reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na moją szczególną sytuację oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego.

[Zamknij]
Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?