Zamknij X
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

Skup się na tym, co ważne!

2017-06-14

"Skup się na tym, co ważne" to nazwa kampanii, jaką firma Cargill rozpoczęła na początku bieżącego roku, skierowanej zarówno do pracowników firmy, jak i partnerów biznesowych. Kampania ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas prowadzenia auta oraz wzrost świadomości ryzyka, jakie powstaje, gdy rozmawiamy wtedy przez telefon. Jednym z jej głównych elementów jest wprowadzony z dniem 1 stycznia br. zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych przenośnych urządzeń elektronicznych w trakcie prowadzenia pojazdu przez pracowników firmy Cargill w każdej lokalizacji na świecie. Chcemy, aby każdy pracownik bezpiecznie wracał do swoich bliskich.

Obsługa naszych Klientów wymaga, aby pracownicy firmy spędzali wiele godzin dziennie za kierownicą. Z każdą kolejną godziną pojawia się większe zmęczenie i spadek koncentracji, a każdy dodatkowy bodziec powoduje rozproszenie uwagi  i wzrost ryzyka wypadku.

90% kierowców zdaje sobie sprawę z ryzyka związanego  z dekoncentracją podczas jazdy. Równocześnie aż 33% osób przyznaje się, że w poprzednim miesiącu wysłało SMS-y lub wiadomości e-mail podczas jazdy.

To właśnie korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta jest jedną z najbardziej rozpraszających czynności. Z badań wynika, że rozmowa przez telefon rozprasza bardziej, niż rozmowa z pasażerem siedzącym obok. Jednym z argumentów potwierdzających zwiększone ryzyko przy rozmowie telefonicznej jest fakt, że w przeciwieństwie do rozmówcy telefonicznego, pasażer jest w stanie ostrzec kierowcę o niebezpieczeństwie i zamilknąć. Również badania wskazują, że zdekoncentrowani kierowcy wykazują dłuższy czas reakcji niż osoby o zawartości alkoholu we krwi na poziomie 0,8 promila. Na całym świecie w wypadkach drogowych ginie ponad 1,25 mln ludzi rocznie.

Cały artykuł dostępny w magazynie Flash.

Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?