LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

Wyeliminować czynnik ludzki - Bioasekuracja

2017-06-06

Prawidłowa bioasekuracja jest ważna ze względu na ochronę przed rozprzestrzenianiem patogenów, które mogłyby zagrozić zwierzętom.  Obejmuje ona trzy oddzielne, ale zazwyczaj równolegle wykorzystywane obszary i zestawy działań: obszar wewnętrzny (to zapobieganie przedostawaniu się patogenów na teren fermy), obszar zewnętrzny (to zapobieganie rozprzestrzenianiu się patogenów w najbliższym sąsiedztwie oraz w dalszym otoczeniu) oraz zarządzanie zagrożonym stadem (to zespół sformalizowanych czynności, których celem jest kontrolowanie chorób zakaźnych już występujących w stadzie, w tym dezynfekcja pomieszczeń, szczepienia, odpowiednie przemieszczenia zwierząt).

W obliczu zagrożenia, jakim jest Afrykański Pomór Świń oraz rozprzestrzeniający się wirus ptasiej grypy, każdy, kto ma bezpośredni lub pośredni wpływ  na zmniejszenie ryzyka wystąpienia i szerzenia się chorób zakaźnych, powinien konsekwentnie zachowywać podstawowe środki bioasekuracji, gwarantujące bezpieczeństwo zwierząt.
Wytwórnia Premiksów LNB dokłada wszelkich starań i podejmuje wciąż nowe działania
w celu zwiększenia ochrony i  zapewnienia bezpieczeństwa dostarczanych towarów.

Ważnym krokiem mającym przeciwdziałać możliwości przenoszenia patogenów było zaprzestanie odbioru palet od klientów znajdujących się na obszarze ochronnym, objętym ograniczeniami i zagrożonym.

Ponadto przed wjazdem na teren Wytwórni Premiksów LNB, przed załadowaniem towaru wszystkie samochody zostają poddane dezynfekcji zewnętrznej jak i przestrzeni załadunkowej oraz kabiny kierowcy. Dodatkowo, od kilku miesięcy funkcjonuje brama wyjazdowa dla pojazdów dostawczych opuszczających teren firmy, co gwarantuje, że zdezynfekowany pojazd, opuszczający teren wytwórni nie będzie pokonywać tej samej drogi, co pojazd brudny i potencjalnie zagrożony.

Więcej w Magazynie Flash

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie: adresu e-mail przez Cargill Poland Sp. z o.o., Oddział w Kiszkowie, ul. Rolna 2/4, 62-280 Kiszkowo o numerze identyfikacyjnym NIP: 525-23-93-332 w celu otrzymywania informacji marketingowych i reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na moją szczególną sytuację oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego.

[Zamknij]
Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?