Zamknij X
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

LNB
Forum Dairy Spence
Zaloguj

Wyeliminować czynnik ludzki - Bioasekuracja

2017-06-06

Prawidłowa bioasekuracja jest ważna ze względu na ochronę przed rozprzestrzenianiem patogenów, które mogłyby zagrozić zwierzętom.  Obejmuje ona trzy oddzielne, ale zazwyczaj równolegle wykorzystywane obszary i zestawy działań: obszar wewnętrzny (to zapobieganie przedostawaniu się patogenów na teren fermy), obszar zewnętrzny (to zapobieganie rozprzestrzenianiu się patogenów w najbliższym sąsiedztwie oraz w dalszym otoczeniu) oraz zarządzanie zagrożonym stadem (to zespół sformalizowanych czynności, których celem jest kontrolowanie chorób zakaźnych już występujących w stadzie, w tym dezynfekcja pomieszczeń, szczepienia, odpowiednie przemieszczenia zwierząt).

W obliczu zagrożenia, jakim jest Afrykański Pomór Świń oraz rozprzestrzeniający się wirus ptasiej grypy, każdy, kto ma bezpośredni lub pośredni wpływ  na zmniejszenie ryzyka wystąpienia i szerzenia się chorób zakaźnych, powinien konsekwentnie zachowywać podstawowe środki bioasekuracji, gwarantujące bezpieczeństwo zwierząt.
Wytwórnia Premiksów LNB dokłada wszelkich starań i podejmuje wciąż nowe działania
w celu zwiększenia ochrony i  zapewnienia bezpieczeństwa dostarczanych towarów.

Ważnym krokiem mającym przeciwdziałać możliwości przenoszenia patogenów było zaprzestanie odbioru palet od klientów znajdujących się na obszarze ochronnym, objętym ograniczeniami i zagrożonym.

Ponadto przed wjazdem na teren Wytwórni Premiksów LNB, przed załadowaniem towaru wszystkie samochody zostają poddane dezynfekcji zewnętrznej jak i przestrzeni załadunkowej oraz kabiny kierowcy. Dodatkowo, od kilku miesięcy funkcjonuje brama wyjazdowa dla pojazdów dostawczych opuszczających teren firmy, co gwarantuje, że zdezynfekowany pojazd, opuszczający teren wytwórni nie będzie pokonywać tej samej drogi, co pojazd brudny i potencjalnie zagrożony.

Więcej w Magazynie Flash

Pomóż nam ulepszyć naszą stronę! Wystarczą 3 kliknięcia:
Czy w łatwy sposób udało Ci się znaleźć interesujące Cię informacje?
 
Czy informacje na naszej stronie są interesujące?
 
Twoja ogólna ocena naszej strony internetowej:
 
Twoje sugestie – co jeszcze możemy zrobić?